Certifikovaná montáž

Certifikovaná montáž
Certifikovaná montáž

Certifikovaná montáž

 

Medzi okenným rámom a stenou domu vzniká po vsadení okna do otvoru pripojovacia škára, ktorá môže byť široká aj niekoľko milimetrov, ba dokonca centimetrov. Montáž medzera sa vypĺňa nielen montážnou PU penou ale požitím parotesných folíí sa vytorí dokonalá montáž. Samostatná montážna pena je však náchylná na vlhkosť a uv slnečné žiarenie, čo následne môže viesť k jej poškodeniu až degradácii, a teda úniku teplu cez túto škáru. Základom teda je, aby bola montáž certifikovaná a vykonaná pod dohľadom profesionálov, ktorí majú v tomto smere bohaté zručnosti a skúsenosti.

Dokonalá montáž okien vykonanú profesionálmi

Pri správnej montáži by sa mala použiť paropáska alebo expanzné páskky. Preto zverte montáž odborníkom, ktorí zaistia to, aby okná spolu so stenou tvorili akýsi jeden celok, montáž parozábranou s odporúčaním STN normy.

Prvotriedna tesnosť okien 

Certifikovaná montáž je skutočne dôležitejšia ako okná samotné. Totiž, ak zakúpite kvalitné okná na trhu, no nebudú správne namontované, skôr či neskôr prestanú tesniť tak, ako by mali, čo sa následne bude odvíjať na vyšších účtoch za vykurovanie. Trebárs aplikácia parotesných a paropriepustných pások môže byť ideálnou voľbou, keďže takýmto spôsobom je možné okno „spojiť“ so stenou, vďaka čomu nebude cez okenné otvory prefukovať. Tieto pásky vás ochránia taktiež pred zatekaním a následnej plesni. Samozrejme, do kvalitnej montáže i okien treba investovať, avšak treba si uvedomiť, že ide o celoživotnú investíciu, ktorá sa vám koniec koncov behom niekoľkých rokov vráti. Kvalitné okná môžete mať pokojne aj na celý život, no samozrejme sa o ne treba pravidelne starať, vďaka čomu zachováte ich životnosť a funkčnosť.

Veľké a moderné presklenia pre novostavby

Veľké a moderné presklenia pre novostavby

Aktuálnym trendom číslo jeden v oblasti stavebníctva a výstavby rodinných domov sú moderné veľké presklené plochy, ktoré do interiéru umožňujú prenikať dostatok prirodzeného svetla, ale aj tepla. Ide o výhodné riešenie.

Okná pre rekonštrukcie

Okná pre rekonštrukcie

Pokiaľ sa jedná o rekonštrukciu starého domu a výmenu okien, je potrebné dbať na správnu veľkosť existujúcich okenných a dverných otvorov. Je možné samozrejme zrealizovať aj menšie stavebné úpravy, pričom výrobcovia okien sú schopní dodať aj neštandardné rozmery.

Salamander okná a dvere

Salamander okná a dvere

Plastové okná a dvere Salamander patria medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Vynikajú svojím nadčasovým prevedením, bezkonkurenčnými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu