Kotvenie do tehly

Kotvenie do tehly
Kotvenie do tehly

Kotvenie do tehly

 

 

Kotvenie okenno dverných systémov do tehly je možné montovať turboskrutkami cez rám  alebo kotviacimy plieškami .Aj keby si vyberiete tie najlepšie a najkvalitnejšie okná na trhu, pri nesprávnom kotvení do konštrukcie nebudú spĺňať základné funkcie, ktoré vás môžu nepíjemne prekvapiť. Aj preto je potrebné uvedomiť si, že okná a dvere treba poriadne ukotviť ato cca každých 60 cm a nesmú prenášať zaťaženia či pohyby stavebných konštrukcií.

Kotvenie okien a dverí 

Bežné hmotnosti okien a dverí s izolačnými dvojsklami sa pohybujú v rozmedzí 25 až 35 kg na m2, s izolačnými trojsklami potom v rozmedzí 35 až 50 kg na m2. Okná a dvere musia byť namontované spoľahlivo a stabilne, prípadne je nutné siahnuť po hustom systéme oceľových pozinkovaných kotiev. Pýtate sa prečo? Pri výbere vhodného podkladového materiálu je nutné zvážiť nielen jeho únosnosť v tlaku, ale tiež k akým jeho deformáciám pri pôsobení zaťaženia dochádza. Ak by totiž vznikli deformácie, mohlo by dôjsť k nestabilite okien. V žiadnom prípade nie je prípustné ukladať okná a dvere na vrstvu penového polystyrénu napriklad 20cm hrúbky, prípadne iného málo únosného materiálu. Ak si s tým však neviete dať rady, nezúfajte. Výrobca vám odpovie na vaše otázky a zároveň vám pomôže s výberom vhodných podložiek z dreva či plastu. Pamätajte však, že otvorové výplne musia byť už pri montáži dostatočne ukotvené k nosnej stavebnej konštrukcii. Dôvodom kotvenia je zachytenie pôsobiacich síl spojených s tlakom a saním vetra, no taktiež aj zabezpečenie užívateľských požiadaviek akými môže byť trebárs obmedzenie vibrácií. Pochopiteľne, že použitie kotiev musí umožniť potrebné pohyby otvorových výplní, a práve preto patrí medzi jeden z najpreferovanejších spôsobom ukotvenia také, ktoré je realizované za využitia páskových plechových kotiev.

Okná pre rekonštrukcie

Okná pre rekonštrukcie

Pokiaľ sa jedná o rekonštrukciu starého domu a výmenu okien, je potrebné dbať na správnu veľkosť existujúcich okenných a dverných otvorov. Je možné samozrejme zrealizovať aj menšie stavebné úpravy, pričom výrobcovia okien sú schopní dodať aj neštandardné rozmery.

Rekonštrukcia alebo novostavba

Rekonštrukcia alebo novostavba

Najdôležitejším kritériom pri hľadaní nového bývania býva pre väčšinu z nás zrejme lokalita, no pochopiteľne i cena za nehnuteľnosť, ktorá je pre každého kľúčová. Nie vždy je však možné nasťahovať sa do zariadenej novostavby.

Certifikovaná montáž

Certifikovaná montáž

Medzi okenným rámom a stenou domu vzniká po vsadení okna do otvoru pripojovacia škára, ktorá môže byť široká aj niekoľko milimetrov, ba dokonca centimetrov. Montáž medzera sa vypĺňa nielen montážnou PU penou ale požitím parotesných folíí sa vytorí dokonalá montáž.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu