Montáž na expanzné pásky

Montáž na expanzné pásky
Montáž na expanzné pásky

Montáž na expanzné pásky

Pre overenie kvality otvorových výplní do novostavieb sa okrem iného používa vizuálna kontrola a dve diagnostické metódy - meranie vzduchotesnosti a špeciálna termo analýza. Ako je zrejmé pravdepodobne každému z nás, základom je, aby boli výplne okenných otvorov nielen vysokokvalitné, ale taktiež namontované s dôrazom na maximálnu precíznosť. V opačnom prípade je zbytočné, ak investujete do tých najdrahších a najkvalitnejších okien, ak bude ich montáž nedostatočná. Veď hlavnou funkciou okien i dverí je chrániť nás pred vplyvmi vonkajšieho prostredia, a teda udržiavať v interiéri teplo. Ako dosiahnuť to, aby aj vaše okná spĺňali svoju základnú funkciu?

 

Čo sú to expanzné pásky

K tomu, aby bolo zabezpečené prvotriedne tesnenie okien, sa využívajú expanzné pásky – na utesnenie montážnych medzi rámami okien, dverí a murivom. Výhodou je, že po aplikácií expanznej pásky sa pásik pomaly roztiahne, vďaka čomu sa škára postupne utesní. Okrem toho je páska vysoko odolná voči vlhkosti a prípadnému dažďu, čiže v prípade nepriaznivého počasia nemusíte mať obavy, že sa páska poškodí a cez škáry následne bude unikať teplo z interiéru. Expanzné pásky majú však omnoho širšie využitie – na tesnenie medzi stropom a stenou, okenných parapetov či schodov.

Tesnenie na prvom mieste

Najslabšie miesta obvodu budovy, ktorými uniká najviac tepla, bývajú spravidla žiaľ okná a okenné rámy. Zníženie tepelných strát zaistí teda kvalitné okno, no predovšetkým prvotriedna montáž vykonaná odborníkmi s dlhoročnými skúsenosťami a zručnosťami. Ak príde na stavbu skúsený audítor a skontroluje výplne okenných otvorov, väčšinou svoje zhodnotenie rozšíri aj o praktické odporúčania. Ak máte pocit, že vaše okná či dvere netesnia tak, ako by mali, neváhajte a kontaktujte vami vybraného predajcu okien, resp. firmu, ktorá montáž vykonala a pokúste sa zabrániť týmto nepríjemnostiam.

Rekonštrukcia alebo novostavba

Rekonštrukcia alebo novostavba

Najdôležitejším kritériom pri hľadaní nového bývania býva pre väčšinu z nás zrejme lokalita, no pochopiteľne i cena za nehnuteľnosť, ktorá je pre každého kľúčová. Nie vždy je však možné nasťahovať sa do zariadenej novostavby.

Kotvenie do tehly

Kotvenie do tehly

Kotvenie okenno dverných systémov do tehly je možné montovať turboskrutkami cez rám alebo kotviacimy plieškami .Aj keby si vyberiete tie najlepšie a najkvalitnejšie okná na trhu, pri nesprávnom kotvení do konštrukcie nebudú spĺňať základné funkcie, ktoré vás môžu nepíjemne prekvapiť.

Okenno dverné systémy

Okenno dverné systémy

Medzi najcitlivejšie častí vášho domu patria okná a dvere. Ide totiž o výplne okenných otvorov, ktoré vás majú stopercentne ochrániť pred nepriazňou počasia, ale aj neželanými hosťami.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu