Okenno dverné systémy

Okenno dverné systémy
Okenno dverné systémy

Okenno dverné systémy

 

Medzi najcitlivejšie častí vášho domu patria okná a dvere. Ide totiž o výplne okenných otvorov, ktoré vás majú stopercentne ochrániť pred nepriazňou počasia, ale aj neželanými hosťami. Našťastie, aj v tejto oblasti máte na výber z veľkého množstva variantov, ktoré sa však od seba odlišujú technickými parametrami či cenou. Ako si správne vybrať? Dá sa vôbec zorientovať v ponuke produktov, ktoré sú na trhu dostupné?

Technické parametre okenných a dverných systémov

Technická norma stanovuje presné podmienky, kedy sa miestnosť môže považovať za preslnenú. Odhliadnuc od detailov, je jasné, že okná musia byť umiestnené tak, aby prepúšťali dostatok prirodzeného svetla, a to počas celého roka! Nie, nemusíte mať žiadne teoretické vedomosti v tejto oblasti, základom je, aby v každej miestnosti boli dostatočne veľké výplne okenných otvorov, ktoré nielen umožnia prenik prirodzeného slnečného svetla, ale tiež tepla zo slnečných lúčov. Okenno dverné systémy nevyžadujú tepelnú izoláciu konštrukcie ako trebárs deliace okná či dvere, pričom jednou z ďalších predností je možnosť ohýbania profilov, vďaka čomu je možné zhotoviť rôzne druhy oblúkových konštrukcií. Na tesnosť konštrukcie sa využívajú špeciálne materiály, ktoré sú zárukou prvotriednej kvality a životnosti.

Ekologické ekonomické okná a dvere

Či už patríte medzi ekologicky alebo ekonomicky zmýšľajúcich majiteľov rodinného domu či bytu, mali by ste vziať do úvahy najmä tepelno-technické vlastnosti. Vstupné dvere majú pomerne veľkú plochu a je škoda ponechať ich svojmu osudu. Okrem hluku a bezpečnosti postupom času vstupuje do popredia ich schopnosť brániť únikom tepla. Preto je vhodné uvažovať aj o týchto aspektoch. Pri výbere okien a dverí je vhodné poradiť sa s odborníkom, ktorý vám v tomto smere pomôže nájsť optimálne riešenie vyhovujúce vašim požiadavkám a predstavám.

Rekonštrukcia alebo novostavba

Rekonštrukcia alebo novostavba

Najdôležitejším kritériom pri hľadaní nového bývania býva pre väčšinu z nás zrejme lokalita, no pochopiteľne i cena za nehnuteľnosť, ktorá je pre každého kľúčová. Nie vždy je však možné nasťahovať sa do zariadenej novostavby.

Montáž na expanzné pásky

Montáž na expanzné pásky

Expanzné pásky – na utesnenie montážnych škár medzi rámami okien, dverí a murivom. Výhodou je, že po aplikácií expanznej pásky sa pásik pomaly roztiahne, vďaka čomu sa škára postupne utesní.

S parozábranou alebo bez parozábrany

S parozábranou alebo bez parozábrany

Parozábrana je totiž špeciálna fólia, ktorá obmedzuje alebo zabraňuje prenikaniu vodnej pary obsiahnutej vo vzduchu do konštrukcie stavby. Rieši sa to špeciálnymi páskami, s ktorých výberom vám ochotne pomôže skúsený odborník s dlhoročnými skúsenosťami.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu