Okná pre rekonštrukcie

Okná pre rekonštrukcie
Okná pre rekonštrukcie

Okná pre rekonštrukcie

 

Pokiaľ sa jedná o rekonštrukciu starého domu a výmenu okien, je potrebné dbať na správnu veľkosť existujúcich okenných a dverných otvorov. Je možné samozrejme zrealizovať aj menšie stavebné úpravy, pričom výrobcovia okien sú schopní dodať aj neštandardné rozmery. Tvary okien nemusia byť len obdĺžnikové, možno vyrobiť aj atypické okná i dvere, kedy tvar korešponduje s tým, aké sú rozmerové možnosti stavby. Na čo si dať pozor pri výbere okien pre rekonštrukcie?

Dvojsklo alebo trojsklo?

Základným štandardom v dnešnej dobe je použitia dvojskla. Čím častejšie však žiadajú zákazníci z dôvodu rastúcich nákladov za energie použitie trojskla, ktoré má nižšiu tepelnú priepustnosť. Trojsklo teda zabezpečuje nielen skvelú tepelnú pohodu v miestnosti, ale hlavne dokáže znížiť tepelné straty o viac ako 30%. Trojsklá už dávno nie sú spájané s pasívnymi a nízkoenergetickými domami, bežne sa totiž používajú aj v prípade bytových domov. Dokonca, ich použitie je ideálne aj do starších rodinných domov, ktoré sú v procese rekonštrukcie.

Začistenie špaliet musí byť

Veľmi dôležitou súčasťou výmeny starých okien za nové je starostlivé prevedenie murárskeho začistenia ostenia novo inštalovaných okien. Pri oknách s rovným ostením sa zvyčajne omietkou alebo fasádnym lepidlom zarovnajú väčšie nerovnosti ostenia a na záver sa vykoná finálna začistenie kvalitnou sadrovou omietkou.

Odstránenie viditeľných nečistôt a údržba

K okenným krídlam sa môžu nainštalovať žalúzie, pričom sa musí nastaviť a skontrolovať ich funkčnosť. Samozrejmosťou rozhodne musí byť upratanie, odstránenie viditeľných nečistôt a vyčistenie okolia vymenených okien priemyselným vysávačom. Na záver montáže by mali montážnici skontrolovať funkčnosť okien a kvalitu prevedenia montážnych murárskych prác. Ideálne je, ak firma informuje zákazníka o možnostiach údržby okien, keďže aj tento aspekt vo vysokej miere ovplyvňuje životnosť výplní okenných otvorov.

Montáž na expanzné pásky

Montáž na expanzné pásky

Expanzné pásky – na utesnenie montážnych škár medzi rámami okien, dverí a murivom. Výhodou je, že po aplikácií expanznej pásky sa pásik pomaly roztiahne, vďaka čomu sa škára postupne utesní.

Kotvenie do tehly

Kotvenie do tehly

Kotvenie okenno dverných systémov do tehly je možné montovať turboskrutkami cez rám alebo kotviacimy plieškami .Aj keby si vyberiete tie najlepšie a najkvalitnejšie okná na trhu, pri nesprávnom kotvení do konštrukcie nebudú spĺňať základné funkcie, ktoré vás môžu nepíjemne prekvapiť.

Salamander okná a dvere

Salamander okná a dvere

Plastové okná a dvere Salamander patria medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Vynikajú svojím nadčasovým prevedením, bezkonkurenčnými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu