S parozábranou alebo bez parozábrany

S parozábranou alebo bez parozábrany
S parozábranou alebo bez parozábrany

S parozábranou alebo bez parozábrany

 

Jeden z hlavných dôvodov straty energie v obytných budovách je prenikanie studeného vzduchu v zime a teplého vzduchu v lete (vysoké požiadavky na vykurovanie a chladenie). Netesnosť domu je oveľa významnejším faktorom ako napríklad samotná hrúbka tepelnej izolácie či jej nedokonalé prevedenie. Pýtate sa, ako je možné podobným komplikáciám zabrániť? Je to vôbec možné?

Ako funguje parozábrana

Parozábrana funguje podobne ako trebárs funkčné oblečenie, ktoré nosíte pri športe. Parozábrana je totiž špeciálna fólia, ktorá obmedzuje alebo zabraňuje prenikaniu vodnej pary obsiahnutej vo vzduchu do konštrukcie stavby. Používa sa najmä v strechách a stenách drevostavieb, často sa však ponúka jej využitie pri zatepľovaní stien drevených chát a pri výmenách a zatepľovaní striech. Ak vodná para vstupuje do konštrukcie, znižuje jej kondenzáciu a účinnosť tepelnej izolácie postupom času môže vážne narušiť konštrukciu, ba dokonca aj murované nosné prvky. Okrem nebezpečenstva vzniku plesní a hniloby hrozí aj k výraznému zvýšeniu tepelnej vodivosti konštrukcie a zatekaniu skondenzovanej vody do stien.

Nechajte si poradiť od odborníkov

Základom správneho použitia parozábrany je jej súvislé umiestnenie bez akýchkoľvek  otvorov a prestupov, ktorými by mohla para do konštrukcie naďalej prenikať. Rieši sa to špeciálnymi lepiacimi páskami, s ktorých výberom vám ochotne pomôže skúsený odborník s dlhoročnými skúsenosťami. Princíp tohto opatrenia je v podstate veľmi jednoduchý: nepustiť vlhkosť v podobe pary z interiérov do konštrukcie, z ktorej sa ďalej nedostane. Ak sa teda pýtate, či je vhodné siahnuť po parozábrane, odpoveď je jednoznačná: „áno“! Samozrejme, lepšie je poradiť sa s vami vybraným predajcom, ktorý vám odpovie na každú otázku, či vyrieši akúkoľvek nezrovnalosť.

Salamander okná a dvere

Salamander okná a dvere

Plastové okná a dvere Salamander patria medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Vynikajú svojím nadčasovým prevedením, bezkonkurenčnými tepelnoizolačnými vlastnosťami.

Veľké a moderné presklenia pre novostavby

Veľké a moderné presklenia pre novostavby

Aktuálnym trendom číslo jeden v oblasti stavebníctva a výstavby rodinných domov sú moderné veľké presklené plochy, ktoré do interiéru umožňujú prenikať dostatok prirodzeného svetla, ale aj tepla. Ide o výhodné riešenie.

Okenno dverné systémy

Okenno dverné systémy

Medzi najcitlivejšie častí vášho domu patria okná a dvere. Ide totiž o výplne okenných otvorov, ktoré vás majú stopercentne ochrániť pred nepriazňou počasia, ale aj neželanými hosťami.

Pomôžeme Vám?
Prosím čakajte...
Nahrávám súbory na server (0/0)
Posielam správu